Wyjątkowa
lokalizacja

Plaża miejska

Stolica Warmii i Mazur to aż 16 jezior położonych na terenie miasta. Vista Hotel&Spa usytuowana jest nad największym z nich w bezpośrednim sąsiedztwie plaży miejskiej. Inwestycje na ponad 120 mln złotych zmieniły Jezioro Ukiel w jedną z największych atrakcji turystycznych Olsztyna. Dynamicznie rozwijająca się plaża miejska już dziś przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy. To miejsce, gdzie odbywają się kluczowe imprezy kulturalne oraz sportowe, m.in. Olsztyn Green Festival i Grand Slam Poland.

Galeria Kontakt

Przytulnie

Jezioro Ukiel cenione jest zarówno przez miłośników błogiego relaksu jak i pasjonatów aktywnego wypoczynku. Pełne zieleni, otoczone promenadą i malowniczymi ścieżkami sprzyja spacerom i wyprawom rowerowym. Okolicę podziwiać można również z pokładu tramwaju wodnego. Dla najmłodszych plaża miejska oferuje liczne place zabaw, w tym jeden usytuowany na wodzie. W okresie zimowym plaża miejska zamienia się w urokliwe lodowisko.

Galeria Kontakt

Aktywny wypoczynek

Plaża miejska to raj dla miłośników żeglugi, kajakarstwa i innych sportów wodnych. Zajęcie znajdą tu pasjonaci skuterów wodnych, windsurfingu, kitesurfingu, czy flyboardingu. Vista Hotel&Spa swoim Gościom udostępni wypożyczalnię sprzętu wodnego. Zorganizuje także niezapomniany rejs luksusową łodzią motorową. Uzupełnieniem atrakcji jest również oferta najnowocześniejszego na Warmii i Mazurach Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, które dysponuje: boiskiem do koszykówki, boiskami do siatkówki plażowej, halą do siatkówki plażowej, salami do squasha, wypożyczalnią bojerów i nart biegowych.

Galeria Kontakt

Atrakcje

W najbliższej okolicy:

Okolica hotelu obfituje również w liczne atrakcje turystyczne oraz zabytki historyczne.

  • Mazury Golf & Country Club
  • Areoklub Warmińsko-Mazurski
  • Filharmonia Warmińsko-Mazurska
  • Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium
  • Leśne Arboretum Warmii i Mazur
  • Zamek Kapituły Warmińskiej
  • Wysoka Brama
  • Muzeum Warmii i Mazur
  • Muzeum Nowoczesności
  • Muzeum Budownictwa Ludowego – Skansen w Olsztynku
Galeria Kontakt

Dojazd

Rozbudowa infrastruktury dróg szybkiego ruchu (trasa Warszawa-Olsztyn-Gdańsk) zapewnia świetną komunikację z pozostałymi regionami kraju. Kompleks Vista położony jest w pobliżu dworca PKP. Dzięki szybkim kolejom wystarczą 2,5h, żeby mieszkańcy stolicy mogli cieszyć się Mazurskim słońcem. Co więcej, oddalony zaledwie o 60 km od Olsztyna międzynarodowy port lotniczy Mazury gwarantuje dogodną podróż gościom z zagranicy.

Galeria Kontakt